Canan Bekdik

Canan Bekdik

Ben, Canan Bekdik.

Bir gün mutsuzluğumun ve değiştirebileceklerimin farkına vararak değişimi başlattım. Bana ait olmayan ve bana hizmet etmeyen pek çok şeyi geride bırakarak… Nasıl mı?

Her alanda, her şeyi, herkese en mükemmel şekliyle yaparak müthiş bir doygunluk yaşadığımı düşündüğüm yılların sonundaydım. Her zaman hep haklı olmanın tadını çıkartmak ve herkeslere ne kadar haklı olduğumu söyleyerek, bundan adeta beslenmekti yaptığım… Ta ki o güne kadar. O gün birdenbire bir şey oldu ve mutsuz olduğumu fark ettim. 40 yılın adeta bilançosu çıkmıştı. Benim için ürkütücüydü. Haklı olmanın mutluluk getirmeyen bir şey olduğunu fark etmiş olmam çok acıydı. Yıllar geçmişti; hep başkalarını mutlu etmek için, mutsuz geçirdiğim 40 koca yıl. Bunu görmek ve anlamak çok da hoş değildi. Çünkü nasıl mutlu olunacağı hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Mutlu olmam için dışarıdan pek çok sebebe ihtiyacım vardı. Zaten o yüzden haklıydım ya…

Ben nasıl mutlu olacağım?

"Ben haklı olmaktan bıktım, mutlu olmak istiyorum, peki ben nasıl mutlu olacağım" sorusunu kendime yönelttiğimde "Haksız ol, mutlu olursun" diye bir içgörü hissettiğimi hatırlıyorum. Bunun ne anlama geldiğini o an için anlayamamıştım. Ancak çok istediğim bir şey vardı ki, o da mutlu olmaktı. "Haklılığı ve haksızlığı kim istiyorsa alsın, dedim. Ben sadece mutlu olmak istiyorum".

Bu soruyu sorduktan kısa bir süre sonra, beni mutlu eden şeyler hayatıma girmeye başladı, hem de peş peşe. Birincisi danstı. (Çocukluk yıllarımda hep arzu edip, yapamadığım bale vardı.) Evime çok yakın bir yerde olan dans kursunu keşfettim, aslında hep oradaydı da, bir gün ben onu görüverdim. Yine de hemen başlayamadım tabiî ki. Bir sürü bahaneler ürettim, bir sürü kalıplar, yargılar engel oldu önce. Ama zinciri kırmaya o kadar istekliydim ki, başladım. Dans, iki yıl boyunca benim hayatımın en eğlenceli kısmını oluşturdu. Hatta hoca asistanı bile oluvermiştim. Dansa başladığımın üçüncü günüydü ki, hayatımın dönüm noktasını yaratan bir şey oldu. Dans arkadaşlarımdan öğrendim ki, RadianceTeknik diye bir şey var ve tam da benim aradığım koşulsuz sevgiyi sağlamaya yardımcı oluyor. Uzun zamandır merak ettiğim koşulsuz sevgiyi öğretecek olan Radiance Tekniği öğrenmek için hemen işe koyuldum. Bundan sonra hayatıma enerji çalışmaları ve kitaplar yağmaya başladı. Nasıl bir açlıktır ki, tüm kitapları yalayıp yutuyordum.

Hedefim 

Kendini değiştirip, hayatındaki dramları, üzüntüleri değiştirebilme olasılığını artıracak kadar yeterli bilinçte olabileceği bir alana getirmektir.

Benim önceliğim her zaman yaptığım her şeyi bilinçle yapmaktır. Kendi rotamı kendim belirleyerek, arzu ettiğim olağanüstü bir hayata sahip olabilmektir.


Bundan daha iyi ne olabilir?

Enerji, bilgelik ve farkındalık çalışmaları hayatımı, beni inanılmaz değiştirmeye başladı. Adeta sinirlerim alınmış gibiydi. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal alanlarda öyle iyi hissediyordum ki... Kendim için çok şey yapmaya başlamıştım ve bunlar benim için de hep mutluluk olarak ortaya çıkıyordu. Kendiliğinden mutluluk ve huzur. Bir sebebi yok. Ancak ben daha da ötesini merak etmeye başlamıştım. Teknik ötesini…Merakım çok uzun sürmedi; 2001 yılıydı ve Amerikalı Gary Douglas’ın kurucusu olduğu Access Consciousness™(Bilinçlilik Sistemi) Türkiye’ye geldi ve ben Access Consciousness tekniği ile tanıştım. Büyük bir sıçrama oldu bedenimde, zihnimde. Bu ne? dedim, kendi kendime… Bu ne? İşte o gün, bugündür hayatımda.

Access, hayatımda milat gibi. Access’den önce, Access’den sonra diyebilirim. Bu teknikle birlikte nelerin değiştiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Önce, bırakmak isteyip de bırakamadığım sigara kendiliğinden hayatımdan çıktı. Böyle kendiliğinden diyebileceğim çok şey var. Işıkta hiçbir zaman uyuyamazken şimdi ışık uykumun engeli olmaktan çıktı. Keza ses de öyle... Uyurken eşimin bir aslan gibi kükremesini duymamak için kulağıma pamuklar koyardım. Tabii ki işe yaramazdı, benim odağım hep horlamadaydı. Şimdi bana ninni gibi geliyor.

Hayatımda çabalama bitti. Hayat benim için mücadele, çaba, gerektiriyordu. Çünkü zor olduğunu biliyordum. Olmasını istediğim şey için çabalamam gerekiyordu. Oraya çok enerji koymalıydım. Şimdi ise, kolay… Sadece talep etmem yeterli;bundan daha iyi ne olabilir?

Daha iyi neler oldu?

Batıl inançlarımı, korkularımı bir bir yendim.Gece evde yalnız kalmam hiç mümkün değilken, hava karardıktan sonra yalnız başıma bir yere gitmeye çekinir hatta korkarken tümü değişiverdi. Gerçekten çok enteresan şeylerdi bunlar. İlkokulda köpek tarafından kovalanmıştım ve köpeklerden hayatım boyunca korkmuştum. Gördüğümde kaldırım değiştirirdim. Şimdi ise, hepsi ile aram çok iyi. Komşumuzun kocaman sivas kangalı köpeğini neredeyse elimle besleyeceğim.

Kendimi ifade etmede de sorun yaşadım hayatım boyunca, sözlüye kalktığımda sesim bile çıkamazdı. Duygu ve düşüncelerimi rahatça söyleyemezdim. Bademciklerim ameliyatla alındığında doktorum çürümüş olduklarını söylemişti. İfade edememek onları da hasta etmişti. Şimdi ise kendim olmaktan çok mutluyum. Net bir şekilde duygu ve düşüncelerimi ifade edebilmekten dolayı rahatım. Sunumlar, konuşmalar yapıyorum, ne harika değil mi?

Küçükken geçirmiş olduğum bir kazadan dolayı ailem biraz fazla özen göstererek, bana pek çok şeyi neredeyse yasaklamışlardı. Zıplama, atlama, koşma gibi. Ancak denize atlamamış olmak benim için üzüntü olabiliyordu. Bunu defalarca denemiş olmama rağmen bir türlü becerememiştim. Şimdi çocuklar gibi çok keyifle bunu yapıyorum. Kalıplarımdan, korkularımdan, endişelerimden kurtulurken bir yandan da ertelediğim, çeşitli bahanelerle uzaklaştırdığım bir sürü güzel şey artık hayatımda. Yıllarca kendime uygun olmadığını düşündüğüm halde bankacılık sektöründe çalıştım. Şimdi ise yaparken keyif aldığım bir işim var. İnsanların hayatlarını değiştirmelerine, hayal ve hedeflerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunmak inanılmaz bir mutluluk…

SİZ’i keşfederek mutlu olmaya hazır mısınız?

Access Consciousness® Bilinçlilik Sistemini şu anda Access Sertifikalı Facilitator olarak on beş senedir uyguluyorum ve beş senedir de çeşitli eğitimlerini veriyorum.

Halen İstanbul Kalamış`ta kendime ait olan Bilince Erişim Ofisi’mde;

Access TheBars®,

Foundation,

Face Lift (Kozmik Botoks) Body Proses Eğitimi,

Sigarayı Bırakma,

Farkındalık Seansı,

Olasılıklar Senfonisi Seansı (SOP),

Access Enerjetik Zayıflama,

Var Olmanın Enerjetik Sentezi (ESB) Bireysel Uygulamalarını

Nasıl Para Olunur?,

Para Problem Değil Problem Sizsiniz,

Parayı Kolaylıkla Yaratmak ve Sahip Olmak,

Muhteşem Bedenler,

Ebeveynlerden Özgürlük, 

Sizin İçin Doğru Ses,

Kaynakla Bağlantı ve

Masssuma Enerjisi

Seminerlerine ve bireysel seanslarıma devam etmekteyim. Yurt içinde ve yurt dışında talep edilmesi halinde gerek bireysel uygulamalar ve eğitimler gerekse kurumsal seminerler veriyorum.


Haydi yolculuğu başlatalım!

Sizinle bir gün kendime sorduğum bir soruyla başlayan, mutluluğu keşfetme yolculuğumu paylaştım. Belki sizin için de o gün bu gün…

Biliyorum ki, bir sürü insan ne yapacaklarını, nereden başlayacaklarını bilemiyor.

ACCESS CONSCIOUSNES® (Bilinçlilik Sistemi) gerçekten mutlu olmak isteyen ve bunun için bir adım atmak isteyenler için…

İçinde bulunduğu gerçeklikten sıkılmış, çıkış yolu arayan, kendisi için hiç bugüne kadar bilmediği görmediği, hatta hiç düşünüp, hayal bile kuramayacağı farklı dünyalar yaratmaya gönüllü kişiler için…

Kendini fark etmek, kendini keşfetmek isteyenler için…

Hayattan daha fazlasını alabilmek isteyenler için…

Daha fazla neşe, daha fazla para, daha fazla olasılık, her şeyden daha fazla…
Ne dersiniz kulağa hoş geliyor değil mi?

Şunu çok iyi fark etmeliyiz ki, eski evi yıkmadan, yeni evi inşa edemeyiz.  Geçmiş deneyimlerimizin üzerimizdeki etkisini bırakarak yeniye yer açabilir, kendi hayatımızın lideri oluruz.

Access`in yaşamıma katkısını ve onu erişebildiğim her kişiye aktarabilmenin coşkusunu vücudumun her zerresinde hissediyorum. Gary`e, dünyaya verdiği bu hediye için şükranlarımı sunuyorum.


Detaylı Bilgi için Bizi Arayın

0532 732 48 61